VIRTUALNI POGOVOR O KNJIGI Z NEKDANJE GORIČICE/FRAGMENTI
MEDNARODNI MUZEJSKI DAN VIRTUALNO
na spletni strani Kulturnega doma Franca Bernika Domžale

Ob ponovnem natisu Bernikove knjige Z nekdanje Goričice, ki je pred kratkim izšla v naši založbi, smo povabili gostji Judito Lux in Majo Avguštin, konservatorki ZVKDS OE Kranj, ki nam bosta predstavili kulturno-zgodovinski razvoj in pomen domžalske cerkve na Goričici v luči konservatorske stroke

V zadnjih letih je okolica cerkve doživela več sprememb in novih ureditev, med drugim so bile odkrite sledi taborskega obzidja iz 16. stoletja, ki so se zaradi prizadevanj domače javnosti predstavile v novem tlakovanju. Pogovor bo potekal s poudarkom tudi na dejstvu, kako pomembno je varovanje kulturne dediščine za nas in naše zanamce. Pogovor bo vodila Cveta Zalokar.

Vir ilustracije: Fister, Peter: Arhitektura slovenskih protiturških taborov. Ljubljana: Slovenska matica, 1975.
Dodatne informacije:
Ste vedeli
… da je po pripovedovanju J. V. Valvasorja med Homcem in Mengšem ležal samostan, ki ga je porušila voda iz jezera? Slednje naj bi se bilo odprlo nad Kamnikom pri Nevljah in preplavilo vso mengeško planjavo.
TIC DOMŽALE
Mestni trg 1
1230 Domžale
T: 01 / 721 07 26
T: 01 / 721 07 26
E: tic@domzale.si
Facebook
Instagram